News

Kanadalı Düzenleyici OSC, Kucoin ve Bybit Kripto Ticaret Platformlarına Karşı Harekete Geçti

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), iki kripto para ticaret platformuna karşı harekete geçti. Kucoin’in Ontario Sermaye Piyasalarına katılması kalıcı olarak yasaklanmıştır. Bybit, kurallara uymak ve OSC’ye kaydolmak için harekete geçeceğine söz verdi.

OSC Yaptırımları 2 Kripto Ticaret Platformu

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) Çarşamba günü, kendi yetki alanında faaliyet gösteren iki yabancı kripto para birimi ticaret platformuna karşı icra eylemlerinin sonuçlarını açıkladı.

Birincisi, Bybit Fintech Ltd. tarafından işletilen ve Britanya Virjin Adaları’nda kayıtlı bir kripto para ticaret platformu olan Bybit’tir. Diğeri, Seyşeller Cumhuriyeti’nde kayıtlı Mek Global Ltd. tarafından işletilen Kucoin ve Phoenixfin Pte. Ltd., Singapur’da kayıtlıdır.

Kanadalı düzenleyici, “Bybit ve Kucoin, kayıt dışı kripto varlık ticaret platformları işletiyor ve Ontario yatırımcılarının bir izahname veya izahname gerekliliklerinden herhangi bir muafiyet olmaksızın menkul kıymet alıp satmalarına izin veriyor” dedi.

Kucoin’e gelince, duyuru şöyle diyor:

OSC, Kucoin’in Ontario Sermaye Piyasalarına katılımını kalıcı olarak yasaklayan ve Kucoin’in 2.000.000 C$ idari para cezası ödemesini gerektiren emirleri başarıyla aldı.

Kucoin ayrıca OSC soruşturmasının maliyetleri için 96.550,35 CA$ (74,497$) daha ödemek zorunda.

Bybit’e gelince, düzenleyici borsa ile anlaştı. OSC, Kucoin’den farklı olarak, Bybit’in yaptırım eylemlerine yanıt verdiğini, açık bir diyalog sürdürdüğünü, istenen bilgileri sağladığını ve kayıt tartışmalarına katılmayı taahhüt ettiğini açıkladı.

Kanada Menkul Kıymetler Denetleme Kurumu şunları açıkladı:

Anlaşmanın bir parçası olarak, Bybit 2.468.910 dolar ödedi ve OSC soruşturmasının masraflarını karşılamak için 10.000 dolar daha ödedi.

Düzenleyici, “Bybit ayrıca, operasyonlarını uyumlu hale getirmek için adımlar atmaktan firmayı sorumlu kılan OSC’ye bir taahhütte bulundu” dedi. Borsa ayrıca mevcut Ontario perakende yatırımcılarının belirli kısıtlı ürünlerdeki pozisyonlarını geri almalarını gerektirecek.

Geçen Mart ayında, OSC, Ontario’da türevler veya menkul kıymet ticareti sunan kripto para birimi ticaret platformlarına, 19 Nisan 2021’e kadar kayıt müzakerelerine girmelerini veya yaptırımla karşı karşıya kalmalarını söyledi. Kanadalı düzenleyici şunları kaydetti:

Bu uyarıya rağmen Bybit ve Kucoin, son teslim tarihine kadar OSC ile iletişime geçmedi ve Ontario’da faaliyetlerine devam etti.

OSC’nin Bybit ve Kucoin’e karşı eylemleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Kevin 200x200 closeup

Kevin Helms

Avusturyalı ekonomi öğrencisi Kevin, 2011 yılında Bitcoin’i keşfetti ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ etkileri ve ekonomi ile kriptografinin kesişimidir.

Resim kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Sorumluluk reddiC: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu, satın almak veya satmak için doğrudan bir teklif veya talep değildir veya herhangi bir ürün, hizmet veya şirketin tavsiyesi veya onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, hukuk veya muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal veya hizmetin kullanımından veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan veya neden olduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu değildir.
source

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x